:: VyhledáváníNáhledy obrázkù: On | Off

Jazykový překladač online
:: Sortiment
:: Proč nakupovat u nás

Garance spokojenosti

Zaručujeme Vám, že pokud objednané zboží nebude splňovat Vaše představy (např. vzhled, užitné vlastnosti, apod.), mùžete ho bez udání dùvodù, nepoužité a nepoškozené, zaslat do 14 dnù od doručení zpět na naši adresu a požadovat vrácení kupní ceny.Nejšiřší nabídka
Garance nejnižších cen
Dopravné zdarma
Expresní doručení
:: Novinky e-mailem

Přeji si dostávat novinky na::: Doporučujeme
eparker - banner
Jak vybrat správny rošt?

Aby matrace mohla šetrit vaše zdraví, musí ležet na tom správném roštu. Jinak hrozí, že nebudete mít užitek ani z jednoho. Rozhodli jste se konecne porídit si kvalitní matraci. Než se však vydáte na nákup do specializované prodejny, meli byste mít už vybranou postel. A samozrejme i rošt, na nejž matraci položíte - tedy pokud nebyl soucástí postele. Na dvojlùžko širší než 140 centimetrù budete potrebovat dva rošty a dve matrace. Je to výhodnejší, protože až se nekterá cást postele opotrebuje, výmena vyjde levneji. Odborníci tvrdí, že zatímco životnost matrace je asi deset let, pak je treba ji vymenit, kvalitní rošt mùže vydržet i celý život.
Roštem musí proudit vzduch

Rošt prebírá od matrace zatížení a rovnomerne ho rozkládá. Pokud je však matrace silnejší, na rošt moc práce nezbude, protože vetšinu váhy rozprostre sama. Na rozdíl od plných ci derovaných desek v rámech postelí odvádí rošt vlhkost, címž se lùžko spolehlive odvetrává. Jinak v matraci vzniká ideální prostredí pro plísne a roztoce. Rošt mùže být pevný la»ový, nebo složený z pružných lamel.
Na poctu lamel nešetrete

Latexové matrace - krome tech vyztužených kokosovláknitou deskou, matrace z líných ci studených pen nebo ty sendvicové z kombinace materiálù jsou mekcí, ohebnejší a dobre se prizpùsobují telu. Hodí se na lamelové rošty - pevné, pružné polohovací. Pro každého zdravého cloveka, který velké problémy s páterí nemá, jsou jako prevence nepolohovací lamelové rošty ideální. Lamelové rošty mívají rám a k nemu prichycené lamely. Vetší pocet je výhodnejší, protože rošt musí být dostatecne odolný a matrace se nesmejí prohýbat. Kvalitní rošt by mel mít alespon 28 pružných lamel.
Lamely by mely pružit

Nejjednodušší lamelové rošty s malým poctem pevne uchycených lamel nemají v posteli velký význam. Proto je lepší zvolit kvalitnejší rošt s vetším množstvím pružne uchycených lamel. Lamely ve výkyvných plastových nebo kaucukových pouzdrech mohou reagovat na zatížení, které matrace nevyrovná. Tím jí pomáhají a prodlužují její životnost. Podle toho, jak je zatížíte, se lamely v kloubech pohybují a natácejí, címž se prizpùsobují tvaru tela.

Zdroj: www.reality.idnes.cz

eparker

Cílem eshopu Sedačky.CZ, poskytující pohovky, křesla, sedací vaky, sedací soupravy a jiný nábytek je poskytnout klientùm kvalitní produkty a profesionální služby s dùrazem na rychlost doručení objednaných pohovek, křesel, sedacích souprav, sedacích vakù a ostatního nábytku. Standardně vysoké úrovně dosahuje komunikace se zákazníky, na které eshop Sedačky.CZ> zakládá svou strategii. V současnosti jsme rozšířili nabídku a zaměřili se především na pestřejší paletu sedacích souprav a sedacích vakù, multifunkčního nábytku a také vámi oblíbených křesel a pohovek