:: VyhledáváníNáhledy obrázkù: On | Off

Jazykový překladač online
:: Sortiment
:: Proč nakupovat u nás

Expresní doručení

Vzhledem k zajištěným dodavatelsko-odběratelským vazbám a skladovým zásobám jsme schopni určité položky zboží expedovat den následující po dni obdržení Vaší objednávky. V rámci internetových obchodù nábytkem zaručujeme nejkratší dodací lhùty.Nejšiřší nabídka
Garance nejnižších cen
Dopravné zdarma
Garance spokojenosti
:: Novinky e-mailem

Přeji si dostávat novinky na::: Doporučujeme
eparker - banner
Jaká matrace je nejlepší?


Co je zdravý spánek?

Zdravý spánek mùže být definován jako množství a kvalita spánku, který vám umožní behem dne podávat optimální výkon. Pohyb vašeho tela behem spánku zpùsobený nepohodlím a nedostatecnou oporou pro krk, záda a kolena vytvárí prechodná mikroprobuzení, která narušují mozkové spací biorytmy a jejich nejdùležitejší cást rytmy REM a Delta. Kvùli spací setrvacnosti si nejste schopen(a) tyto krátké presuny a otácení vùbec pamatovat. Mikroprobuzení mohou mít behem dne vážné následky. Podle predních výzkumných ústavù kratší období spánku strídané s mikroprobuzeními mohou být natolik neprospešné jako probdelá noc.

Jaký je správný podklad?

Je dùležité si zvolit správnou kombinaci matrace a roštu s úcinnými ortopedickými protisílami. Penové matrace dosahují ortopedických vlastností s pomocí roštù z predpjatých lamel, které svým odpružením nahrazují pružiny. Pokud uložíte penovou, latexovou nebo jakoukoliv sendvicovou matraci na pevný podklad, stane se z ní pouhá mekká podložka, nebude pùsobit zdravotne a dríve se proleží. Pružinové matrace pak lze uložit na jakoukoliv vetratelnou pevnou desku. V prípade, že uložíte pružinovou matraci na lamelový rošt, do oblouku ohnuté pružinové jádro nebude mít plnou funkcnost a lamelový rošt bude zbytecný. Pri výberu matrace je další rozhodující faktor vaše hmotnost, každá matrace má jinou tvrdost a pùsobí ortopedicky jen pro urcitou váhovou kategorii, všímejte si prosím císel udávajících maximální ORTOPEDICKOU nosnost u jednotlivých matrací. U bežných roštù z predpjatých bukových lamel je udávána max. nosnost 130kg.

Pružinovou matraci bych už si nikdy nekoupil!

Alfou omegou každé pružinové matrace je tzv. roznášecí deska, která zajiš»uje rovnomerné rozprostrení hmotnosti Vašeho tela na pružinovém jádru matrace. Je-li Vaše špatná zkušenost s pružinovými matracemi zpùsobena práve protlacením drátu, jednalo se o nedostatecnou roznášecí desku a je to již chronická vada "levných" pružinových matrací. Matrace FORLIVING jsou konstruovány tak, aby temto vadám predešly. U modelù, které jsou vyrábeny déle, je záruka na protlacení pružin až 5 let.

A co dál?

Sháníte-li jednoduchou matraci, základním stavebním kamenem je PUR-pena, a» už u penových nebo u pružinových matrací. Vyhledáváte-li komfort, naše latexové matrace nebo pružinové matrace s latexovou deskou zn. PIRELLI se vyznacují vysokou objemovou hustotou a vysokým podílem prírodního kaucuku. Hledáte-li moderní matraci, naše HR-penové i pružinové matrace jsou vyzónovány do 7mi anatomických zón, v nabídce najdete i atraktivní línou penu.

Jakou má pro Vás zdraví spánek cenu?

Prùmerný clovek prospí 1/3 celého života a kvalita spánku se prímo podepisuje ve výkonu behem dne. Jste ráno unaven(a) a nechce se vám vstát? Je težké se soustredit na poradách ci pri práci? Máte chu» si behem dne dát dvacet? Míváte težká vícka a jste podráždení? Tyto a mnohé další jsou príznaky nedostatecné kvality spánku. Porovnejte si cenu zdravotní matrace s podobne potrebnými produkty našeho života:
 • výstavba/zakoupení rodinného domku v cene rádove 5mil. a životnosti 100 let Kc 137,-/den

 • pronájem 2+1 ve velkém meste za Kc 7.500,-/mes Kc 250,-/den

 • automobil v cene 350tis pri životnosti 10let Kc 96,-/den

 • notebook v cene 50tis pri životnosti 4 roky Kc 34,-/den

 • zdravotní ortopedická tašticková matrace v záruce na 3 roky a s cenou pod Kc 6000,- Kc 5,50/den • Jak funguje náš mozek behem spánku?

  Mozková cinnost se behem spánku dá merit encefalografem (EEG), vlny spolecných vlastností jsou oznaceny reckými písmeny. Mozkové vlny tvorené behem bežné denní aktivity se nazývají vlny beta, behem odpocinku a ospalosti, vlny alpha. Neschopnost se soustredit a další symptony nekvalitního spánku se mohou pricíst nezretelným beta vlnám resp. volné precházení z vln beta do vln alpha a zpet. Tato nevyváženost mozkové aktivity behem dne je prímým dùsledkem nevyvážené mozkové aktivity behem spánku.

  Náš spánek se odehrává v cyklech po cca 90 minutách, každý cyklus má 4 úrovne:
  1. úroven - Alpha vlny, trvání 3-12 min
  2. úroven - Theta vlny s krátkými energetickými záblesky, 10-20min
  3. úroven - prechodné období s Delta vlnami vyskytující se pod 50%, trvání 10min
  4. úroven - Delta vlny, trvání 40-90 min
  Mezi cykly se nachází REM (Rapid Eye Movement) spánek, který se behem noci prodlužuje, zatímco období Delta vln se zkracuje. Ve fázi REM sníme a dve poslední fáze pred probuzením jsou nejlépe zapamatovatelné. cím je clovek starší tím má méne REM. Normální prùbeh spánkového cyklu je: 1-2-3-4-3-2-REM-2.. atd... Pokud je cyklus jiný je možné, že clovek trpí spánkovou poruchou. Nepravidelnost v cyklu mùže být zpùsobena i nekvalitní matrací ci polštárem. Kvalita spánku závisí na správné kombinaci a vyváženosti úrovní spánkového cyklu, je známo, že vlny Delta hojí telo a fáze REM hojí mysl. Spánek na nedostacující podložce mùže zpùsobit minimální "pobyt" ve vlnách Delta a pouze jednu "návštevu" fáze REM.

  Pri výberu matrace je proto dùležité dbát na správnou hmotností kategorii matrace, dodržet pravidlo matracového roštu a ujistit se, že vám matrace správne kopíruje páter. Matrace nevyrovná 7 krcních obratlù, ty je nutno podložit ortopedickým polštárem. V kombinaci s cistým a cerstvým vzduchem si mùžete být jisti, že jste udelali pro své spaní maximum.

  Prejeme vám zdravý spánek!

  eparker

  Cílem eshopu Sedačky.CZ, poskytující pohovky, křesla, sedací vaky, sedací soupravy a jiný nábytek je poskytnout klientùm kvalitní produkty a profesionální služby s dùrazem na rychlost doručení objednaných pohovek, křesel, sedacích souprav, sedacích vakù a ostatního nábytku. Standardně vysoké úrovně dosahuje komunikace se zákazníky, na které eshop Sedačky.CZ> zakládá svou strategii. V současnosti jsme rozšířili nabídku a zaměřili se především na pestřejší paletu sedacích souprav a sedacích vakù, multifunkčního nábytku a také vámi oblíbených křesel a pohovek