:: VyhledáváníNáhledy obrázkù: On | Off

Jazykový překladač online
:: Sortiment
:: Proč nakupovat u nás

Expresní doručení

Vzhledem k zajištěným dodavatelsko-odběratelským vazbám a skladovým zásobám jsme schopni určité položky zboží expedovat den následující po dni obdržení Vaší objednávky. V rámci internetových obchodù nábytkem zaručujeme nejkratší dodací lhùty.Nejšiřší nabídka
Garance nejnižších cen
Dopravné zdarma
Garance spokojenosti
:: Novinky e-mailem

Přeji si dostávat novinky na::: Doporučujeme
eparker - banner

Druhy perí


Husí prach

Husí prach se vyznacuje nekdy až nekolik centimetrù dlouhými mekkými vetvickami, na kterých jsou umísteny vetší ci menší hladké paprsky. Jednou z predností prachového perí je, že s ohledem na zvláštní strukturu paprskù, nemùže dojít k jeho zplstení. Z rozlicných typù perí vykazuje prachové perí nejvyšší hodnoty plnivosti (Plnivost je schopnost urcitého množství perí vyplnit daný prostor. cím je tento prostor vetší, tím má perí i vetší plnivost a je vhodnejší pro ložní soupravy). cím je plnivost vetší, tím menší množství perí potrebujeme k dosažení žádaného efektu. Prach (ev. poloprach) se používá zejména pro plnení prikrývek.

Mekké perí

Mekké perí se vyznacuje širokým spektrem tvarù. Od chomáckovitých, keríckovitých, lehounkých a jemných prachových útvarù až po celou radu nejrùzneji utvárených perícek. Horní cást mekkého perí je souvislá a robustní (tzv. prapor celistvý). Dolní cást je tvorena cástí prachovou. Ta zpravidla sahá do poloviny praporu (tzv. prapor prachový) a bývá velmi bohatá. Mekké perí, zvlášte pak mekké perí prsní a bocní, je vysoce plnivé a pružné v dùsledku silného zahnutí stvolu (tvorí osu mekkého perí) a bohaté prachové cásti. Proto je mekké perí vhodné predevším pro plnení polštárù (mùže se však objevovat i v kombinaci s prachovým perím).

Vlastnosti perí


Perí je ciste prírodní produkt, u nehož je ve spojení se 100% bavlneným povlakem garantována vysoká snášenlivost.
Perí má všechny vlastnosti vyhovující požadavkùm zdravého spánku. Ložní pérové soupravy jsou lehké, plnivé, vzdušné, teplé, hygroskopické, trvanlivé a zdravotne nezávadné.
Jednou z výrazných predností pérových náplní je jejich lehkost. Oproti ostatním materiálùm je rozdíl (pri porovnání stejných základních predpokladù jako jsou tepelná úcinnost, jemnost, pružnost, trvanlivost) více než výrazný.
Testy prokázaly, že prach a perí udržují teplo s minimálními ztrátami a to i za velmi obtížných podmínek. Práve proto se perí hojne používá do výrobkù pro extrémní podmínky jako jsou spací pytle ci bundy.
Plnivost perí zpùsobuje, že stlacené a namáhané perí po uvolnení tlaku opet získává svùj pùvodní objem a tvar. Navíc perí na rozdíl od ostatních prírodních materiálù jako jsou napríklad vlna a srst neplstí.
Prachové ci pérové prikrývky a polštáre mají vynikající schopnost prizpùsobit se tvaru lidského tela a jeho pohybùm. clovek behem spánku casto mení svou polohu, což mùže zpùsobit prísun studeného vzduchu z okolí. Proto je velmi dùležité, aby se prikrývka co nejlépe prizpùsobila každé zmene vaší polohy, a chladný vzduch pod ní tudíž nemohl pronikat.
Obdivuhodná je také trvanlivost perí. Pri bežném používání a opotrebovávání se životnost pérové soupravy pohybuje mezi 25ti a 30ti lety.
Jedním z požadavkù ložních náplní je i schopnost pohlcovat vlhkost - hygroskopicnost. Perí touto vlastností disponuje, mùže pojmout 4 až 5% vody, aniž by omak vyvolával pocit vlhkosti. Navíc se zvýšená vlhkost u pérových výrobkù behem dne samovolne opet navrací do normálního stavu.
Pri zpracovávání prachového perí dochází k jeho sterilizaci pri teplote 130°C, která garantuje jeho zdravotní nezávadnost. Navíc díky svým teplotním a klimatickým vlastnostem prachové perí prirozene vytvárí nepríznivé prostredí pro roztoce závislé na vlhkosti. Na základe soucasných vedeckých výzkumù, které dokazují nezávadnost perí, si i alergici a astmatici mohou doprát pohodlí a komfort našich prachových prikrývek a polštárù, a to bez hrozby následných alergických reakcí. Temto výrobkùm byla udelena znacka NOMITE, výrobky vhodné pro alergiky a DAUNASAN, výrobky vyhovující z hlediska sterility a cistoty požadavkùm evropských norem EN 12935.

Jak se správne starat o pérové produkty?


Perí je velmi nenárocné na údržbu. Pri dodržování následujících instrukcí se mùžete spolehnout, že vaše pérové výrobky vydrží dlouho ve skvelém stavu.

Návod na ošetrování:

Ráno dobre natrepat
Pri dobrém pocasí vetrat
Neklepat, nevysávat
Nevystavovat prímému sluncieparker

Cílem eshopu Sedačky.CZ, poskytující pohovky, křesla, sedací vaky, sedací soupravy a jiný nábytek je poskytnout klientùm kvalitní produkty a profesionální služby s dùrazem na rychlost doručení objednaných pohovek, křesel, sedacích souprav, sedacích vakù a ostatního nábytku. Standardně vysoké úrovně dosahuje komunikace se zákazníky, na které eshop Sedačky.CZ> zakládá svou strategii. V současnosti jsme rozšířili nabídku a zaměřili se především na pestřejší paletu sedacích souprav a sedacích vakù, multifunkčního nábytku a také vámi oblíbených křesel a pohovek