:: VyhledáváníNáhledy obrázkù: On | Off

Jazykový překladač online
:: Sortiment
:: Proč nakupovat u nás

Nejšiřší nabídka

Každý týden pro Vás máme aktualizovanou nabídku, která čítá již více než 5.000 položek zboží v několika desítkách dalších modifikacích. Jsme největší obchod s nábytkem a bytovými doplňky na českém internetu.Garance nejnižších cen
Dopravné zdarma
Expresní doručení
Garance spokojenosti
:: Novinky e-mailem

Přeji si dostávat novinky na::: Doporučujeme
eparker - banner
SVÍTIDLA V INTERIÉRU

Chce to kombinovat
Abychom vytvorili príjemnou pohodu, je treba v každé místnosti vhodne kombinovat osvetlení centrální (nazývá se také hlavní), funkcní (na ctení, na práci v kuchyni, v koupelne u zrcadla apod.) a osvetlení náladové.
Krome rozmerù a materiálu výrobku musíme vedet, jaký zdroj a výkon potrebujeme (žárovky, zárivky, halogenové žárovky atd. - jejich pocet a maximální výkon ve wattech) a jaký má objímka druh závitu (oznacuje se napr. E14, E27, G9, GU10, GY6,35 apod.). Používat silnejší žárovky než výrobce uvádí, se rozhodne nedoporucuje. Teplo, které žárovka vydává, mùže spálit objímku, a tím výrobek znicit.

BAG sestava

Obývací pokoj
V obývacím pokoji si obvykle každý chce povesit lustr. Vývod na stropní svetlo bývá zpravidla uprostred místnosti, zatímco konferencní stolek se sedací soupravou se nachází jinde.
Pokud se nám nechce predelávat elektroinstalace, nemusíme trvat na centrálním osvetlení. Zastanou jej napríklad neprímo stojací lampa a nástenná svetla. Svítidla se obvykle vyrábí v kolekcích, kde je nekolik typù svítidel stejného designu, odpadá tedy i problém jak svítidla sladit.
Pri sledování televize se již nedoporucuje svetlo za, ale naopak pred obrazovkou, aby rám televize nezùstal ve stínu. K tomuto úcelu stací 25W žárovka, svítidlo musíme vybrat a umístit tak, aby neoslnovalo a neodráželo se v obrazovce.

Pracovna
Na ctení a psaní u stolu jsou ideální lampy s kloubovým ramenem, které umožnují nastavit polohu a smer svetla na stred pracovní plochy. Tyto lampy lze volne postavit, pripevnit speciálním úchytem k desce stolu nebo na zeï.
Pracovní lampa:
1. Klouby musí umožnovat nastavení výšky a smeru svetla
2. Svetlo ze symetrického reflektoru dopadá nejlépe ve tvaru pravidelného kuželu
3. Stínítko musí skrývat zdroj svetla
4. Lampa musí mít pevný podstavec nebo vhodné uchycení

ALBIN

Jídelna
Jídelní stùl je místo, kde se odehrává spolecný život rodiny a svetlo tu hraje významnou roli. Nad stoly delší než 3 m je vhodnejší podélné svítidlo s nekolika zdroji svetla. Vhodné je centrální svítidlo v jídelne doplnit menšími napr. nástennými svetly.

Kuchyne
Velkou pozornost vyžaduje také pracovní plocha v kuchyni. Práve ta je nejcasteji místem úrazu, pri špatném osvetlení se clovek snadno rízne ci spálí. Pod horní skrínky se v závislosti na velikosti pracovní plochy mohou doplnit zárivky s výkonem minimálne 75 W. Výrobci nabízejí možnost vytváret paralelne zapojené sestavy po celé délce linky.

UNIVERSAL

Ložnice
V této místnosti záleží na jejím zarízení, pokud je v ložnici jen postel, není zde treba hlavního svetla, ale je dobré již od vstupu ovládat lampicky u postele. Vhodné jsou dotykové lampicky, kdy nemusíte ve tme hledat vypínac na kabelu ci kostre lampy. Je-li v místnosti i úložný prostor, pak by mel být dostatecne osvetlen (žárovka ci úsporná zárivka o výkonu 100 až 150 W). Je také možné umístit svítidla prímo do skríní.

SWITCH

Pro nejmenší
Je známo, že malé deti se bojí ve tme. Svetlo je pro ne dùležitým prostredníkem, který vytvárí bezpecnou atmosféru. Nemelo by proto chybet u postele. Pro batolata jsou vhodná svítidla se zdrojem osvetlení s nízkým výkonem, jejichž svit díte neruší pri usínání nebo ve spánku. I vzhled detského osvetlení hraje významnou roli. Díte odmalicka formuje okolí, v nemž vyrùstá, významne ho ovlivnuje a dotvárí estetické vnímání. Pekne pùsobí osvetlení s detskými motivy, nemusíme se bát pestrých optimistických barev. Svítidlo by nemelo mít ostré hrany ani špicaté zakoncení, ideální jsou zaoblené tvary, které zároven pùsobí klidným nerušivým dojmem.
castou chybou bývá, že rodice koupí svému malému díteti malou lampu k pracovnímu stolu. Je treba ji hodne naklopit, aby dosáhla na stùl, a tudíž svetlo mírí více méne do ocí. Tím i pri použití slabé žárovky 20 W dochází k poškozování zraku. Vhodné je použít lampu s kloubovým ramenem, které umožnuje nastavení polohy a smeru svetla.

Dve deti v jednom pokoji:
1. Každý musí mít vlastní svítidlo (u postele, na pracovním stole apod.)
2. Svetlo nesmí rušit druhého uživatele
3. Ideální je kombinace svetel, která se vzájemne doplnují

HEARTS

Koupelna
U zrcadla je lepší použít dve svítidla po stranách než jedno nad, protože efekt koukání do zrcadla spocívá v tom, že se osvetlená tvár beze stínù v zrcadle odrazí. Svítidla v koupelnách podléhají prísným rozdelením podle zón. Dùležité je tzv. krytí - ochrana proti proniknutí predmetù a vody. Oznacuje se symbolem IP a císelnou kombinací. cím vyšší hodnota, tím je svítidlo lépe zabezpeceno. Napríklad svítidla do koupelny by mela mít krytí alespon IP 44. Nejvyšší hodnota IP 68 oznacuje dokonale prachotesné a vodotesné provedení - tato svítidla jsou urcena do speciálních provozù a verejných prostor. Pro zvýšení bezpecnosti v koupelne je ideální použití kombinace bezpecného napetí 12 V a krytí IP44.

EVITAeparker

Cílem eshopu Sedačky.CZ, poskytující pohovky, křesla, sedací vaky, sedací soupravy a jiný nábytek je poskytnout klientùm kvalitní produkty a profesionální služby s dùrazem na rychlost doručení objednaných pohovek, křesel, sedacích souprav, sedacích vakù a ostatního nábytku. Standardně vysoké úrovně dosahuje komunikace se zákazníky, na které eshop Sedačky.CZ> zakládá svou strategii. V současnosti jsme rozšířili nabídku a zaměřili se především na pestřejší paletu sedacích souprav a sedacích vakù, multifunkčního nábytku a také vámi oblíbených křesel a pohovek